Від яких факторів залежить скільки будинок втрачає тепла?

+++++
26 февраля

Як вірно провести розрахунок системи опалення будинку? Як розрахувати тепловтрати?

Ці питання постають перед облаштуванням опалення в кожній новобудові, а також при реконтструкції чи модернізації існуючої системи теплопостачання (встановлюють твердопаливний котел та теплоакумулятор і т.ін.)

Якщо при модернізації теплогенераторів (котел, тепловий насос) достатньо провести загальний розрахунок будинку, то при створенні нової системи опалення або її заміні — необхідно рахувати кожне приміщення окремо, так як для різних кімнат необхідно підбирати прилади чи системи окремо (радіатор опалення, тепла підлога і т.ін.) в залежності від її призначення (спальня, кухня, коридор,  паливна і т.ін) та архітектурних особливостей чи розташування меблів.

Фактори, які беруться до уваги при розрахунку тепловтрат:

 1. Геометричні розміри стін — висота, ширина та товщина матеріалу з якого зроблена стіна. При цьому в розрахунок беруться не лише зовнішні стіни, а й ті які є спільними з не опалювальними, або опалювальними із значно нижчою температурою приміщення, наприклад гараж, кладова і т.ін (не беруться до уваги приміщення які мають різницю температур від того, яке розраховується до 4 град). Метеріали з яких зроблена стіна та утеплення стіни розраховуються окремо, через різну теплопровідність, після цього результати розрахунків сумуються.

 2. Геометричні розміри даху (двоскатний дах буде втрачати менше тепла ніж багатогранний, так як площа “дотику” його до зовнішнього середовища буде меншою.

 3. Геометричні розміри підлоги її особливості (наприклад знизу неопалювальний цокольний поверх).

 4. Геометричні розміри вікон та дверей.

 5. Матеріал стін, наприклад цегла ( 0,56 Вт/м.кв.град.Цельсія) має майже в три рази нижчу теплопровідність ніж бетон ( 1,51 Вт/м.кв.град.Цельсія), а отже через цегляну стіну буде “віддаватись” тепла на вулицю менше.

 6. Матеріал утеплення — його коефіцієнт теплопередачі та товщина.

 7. Матеріал з якого зроблений дах.

 8. Матеріал з якого зроблена підлога.

 9. Матеріали вікон та дверей особливості їх конструкції (скільки камер в склопакеті, кількість камер профілю, дерев'яні чи пластикові та інше)

 10. Сторони світу. На даний фактор при теплових розрахунках впливає два параметри це - сонячне тепло та холодні вітри.

 11. Географічне розташування будови (для різних регіонів відповідно до кліматичної карти, яка враховує найнижчі температури різних зон у зимку.

 12. Спосіб облаштування вентиляції приміщень (в приміщенні припливна вентиляція здійснюється за допомогою рекуператора чи для провітрювання відкривають вікна, розмір приточної вентиляції в паливній і т.інше)

Також на тепловтрати будови впливає наявність балконів та дашків, які є "містками" холоду, через які тепло передаєть у зовнішнє середовище.

Без врахування усіх вищевказаних факторів, розрахунок тепловтрат приміщень буде не точним і не забезпечить Вам необхідний комфорт. Крім того обладнання буде підібрано не коректно, при занижених величинах втрат тепла - в приміщенні взимку буде холодно, а при завищених параметрах (більший розмір, радіаторів, діаметрів труб, потужності котла чи пелетного пальника ) — ціна обладнання зросте!

Від яких факторів залежить скільки будинок втрачає тепла?
Комментарии
26 февраля
І'мя: Оксана
Ого, скільки багато потрібно враховувати!!!!!!
Ответить
Залиште коментар
І'мя*:
Коментар:

Выберите правильный ответ
21+1


   * — Поля, обов'язкові для заповнення